YOUTUBE GÜNCEL DNS AYARLARI

Yasaklanan internet sitelerine dün itibariyle YouTube’da eklenmiş bulunmaktadır. Milyonlarca kişinin, dünyanın her yerinden ve Türkiye’den her gün ziyaret ettiği video paylaşım sitesi YouTube’un kapatılması kararı ile birlikte,  3G internet erişimi sağlayan GSM operatörleri ile internet erişim hizmeti veren TTNET ve Superonline gibi ISP şirketlerine de bu karar tebliğ edildi.  Yasaklama kararı, gün içinde operatörler ve şirketler tarafından aşama aşama kapatılması yönünde uygulamaya konulacak. Youtube Türkiye’de açılır mı? Yada ne zaman açılır? Onunla alakalı henüz bir bilgi paylaşımı hiç kimse tarafından yapılmadı. Zaman içinde bekleyip neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Bununla birlikte kafalarda dönüp duran Youtube erişiminin nasıl olacağı ile ilgili bilgilendirmeleri ve Youtube için Güncel DNS‘leri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

youtube yasağıYoutube’a erişim nasıl sağlanacak? Youtube Güncel DNS AyarlarıNedir? Hepsini adım adım anlatacağız..

DNS NASIL DEĞİŞİR?

DNS Değiştirme işlemi için, öncelikli olarak,  Başlat>Ayarlar>Denetim Masası kısmına gidin ve Ağ Ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açın.
Daha sonra,  Özellikler butonuna tıklayın ve Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın.
Ardından Genel sekmesi altında ‘Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ bölümünü aktive edin.Son olarak Tercih edilen DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4, Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 yazın ve Tamam’a tıklayın.Aynı kısımlara sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazarak da bu ayarı değiştirmeniz mümkün.

Alternatif olarak farklı DNS verecek olursak;  195.46.39.39 ve 195.46.39.40 DNS ile Youtube a girebilirsiniz!

DNS ayarlarınızı değiştirdikten sonra, hala Youtube’a giremiyorsanız, çerezlerinizi temizlemeye ve bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

YouTube Güncel DNS Ayarları 2014-1

 

YouTube Güncel DNS Ayarları 2014-2

YouTube Güncel DNS Ayarları 2014-3

YouTube Güncel DNS Ayarları 2014-4

YouTube Güncel DNS Ayarları 2014-5

YouTube Güncel DNS Ayarları 2014-6

KAYNAK:  http://www.dnsdegistirme.gen.tr/

FacebookTwitterGoogle+PinterestTumblrPaylaş

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− yedi = 2

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>